Ředkvičky pomohou při dietě i jarním detoxu. Užitečné jsou i při problémech se štítnou žlázou

20. březen 2019

Barvu mají ředkvičky opravdu veselou, takže si jimi určitě rádi ozdobíte salát, nebo třeba obložený chléb. Navíc mají jedinečnou, pikantní chuť. Pozor by si ale na ně měli dát ti, kteří trpí na nadýmání. Stejně jako květák, zelí nebo kapusta, je totiž tato rostlina může potrápit.

Ředkvičky obsahují hodně vody a málo tuku, mohou vám proto pomoci při dietě nebo jarní očistě. Je v nich hodně vitamínu C, vápníku, draslíku i karotenu.

Jsou užitečné při problémech se štítnou žlázou, mohou také zlepšovat kvalitu vaší pokožky. Pomáhají k lepšímu trávení a odvádějí z těla jedy. Podporují funkci jater a usnadňují průchod žlučníkovým kamenům.

Chléb, ředkvičky, okurka

Doma můžete využít i klíčky. Pořiďte si semena ředkviček na klíčky. Ty pak můžete využít při přípravě pomazánek nebo salátů celý rok.

Velmi svěží je studená polévka. Jak na to? Nakrájejte ředkvičky na plátky. Pak rozmixujte společně bílý jogurt, rukolu a česnek, přidejte kapku oleje, špetku soli a pepře a nalijte na ředkvičky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.