Microgreens – jednoduchá vitamínová bomba „za hubičku“

Trendem posledních let je takzvané microgreens, tedy klíčení nejrůznějších semínek k následnému jídlu. Tomu se věnuje i Maxym Smovziuk a jeho firma Zdravá sklizeň.

„Jde o bylinky, které rostou 10, maximálně 14 dní – mají výbornou chuť a jsou plné vitamínů a minerálů,“ vysvětluje Smovziuk.

Zasadit se dá téměř cokoliv – hrášek, slunečnice, rukola, toskánská kapust nebo řeřicha.

„Ty naklíčené rostliny by neměly být vyšší než 10 až 15 centimetrů. Lidem hodně chutná slunečnice – málokdo ví, jak chutnají slunečnicové klíčky. Microgreens můžete dát do salátu, do polévky nebo třeba na sendvič,“ popisuje Smovziuk.

Microgreens není náročné na údržbu – stačí dát plastovou misku s vyklíčenými semínky třeba na okenní parapet a jednou denně zalít.

Pokud se rozhodnete si microgreens vypěstovat, nebojte se experimentovat s různými semínky – každá rostlina má specifickou chuť a každému z nás může chutnat něco jiného.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko