Lebeda je vhodná nejen pro vegetariány a děti – jako zelenina i léčivka

13. květen 2020

Podle někoho je lebeda opravdu jenom plevel, naše babičky jí ale přidaly do špenátu nebo do salátu. Ne nadarmo se jí také říká „divoký špenát“.

V lebedě je spousta dobře vstřebatelného vápníku, výborného pro růst kostí a pro zdravé zuby. Takže děti a vegetariáni lebedu jako když najdou.

Kromě vápníku jsou v lebedě také sapininy, bílkoviny, vitamíny C, E i vitamíny řady B, také hořčík, železo nebo fosfor.

Lebedu ocení i starší lidé – když ji budou pojídat pravidelně, zmírní tím revma a otoky kloubů. Látky v lebedě obsažené totiž umí vyčistit klouby od krystalků kyseliny močové.

Lebeda dokáže rozpouštět i hleny v plicích, mírní kašel, pomáhá při chrapotu.

Léčivý odvar proti kašli si připravíte úplně snadno: dvě lžíce čerstvé nati přelijete 3 dcl studené vody. Potom přiveďte k varu, vařte asi 5 minut, nechte ještě čtvrt hodiny vyluhovat. Nakonec nálev oslaďte medem a popíjejte během dne.

A ještě jeden tip na závěr – mladé rostliny můžete pojídat klidně celé, u starší lebedy ale trhejte jen listy, a ty vždy spařte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová