Losos se zeleninou a olivami
Suroviny: 4 plátky lososa, 200g fazolových lusků, 6 malých koktailových rajčátek, pár černých oliv, konzerva sardelových oček, citron, bazalka, sůl, nahrubo pomletý pepř, 2dc olivového oleje.
Postup: Plátky lososa omyjeme, osušíme, jemně osolíme. Plech na pečení polijeme olivovým olejem a plátky lososa ho rozetřeme po celé ploše. V nádobě si smíchám fazolové lusky, rajčátka, sardelová očka, trochu oleje a bazalku. Lososa dáme na jednu polovinu pekáče a zeleninovou směs vysypeme na druhou půlku plechu. Vše ochutíme mletým pepřem, jemně osolíme, pokapeme citrónovou šťávou a upečeme. Při podávání ozdobíme černými olivami.
DOBROU CHUŤ VÁM PŘEJE PETR NOVOTNÝ A ČESKÝ ROZHLAS SEVER!
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.