Kokosový olej se hodí nejen na smažení a pečení. Můžete s ním pečovat i o tělo a zuby

5. leden 2023

Kokosový lahodně voní i chutná a v kuchyni je čím dál oblíbenější. Jedním z důvodů je určitě, že se nepřepaluje, je stabilní až do 200 °C.

Je výborný při smažení palačinek, přípravě orientálních jídel, vajíček, zeleniny. Dá se použít i při pečení cukroví nebo při přípravě salátu.

Ten za studena lisovaný obsahuje vitamíny A, C a E, prospěšné mastné kyseliny. Kyseliny obsažené v kokosovém oleji pomáhají ničit kvasinky, plísně a viry.

Kokosový olej se déle tráví, dodává tak tělu energii postupně. Pár lžiček vás nasytí na několik hodin, to se hodí při hubnutí. Kokosový olej je odolný proti žluknutí, což bývá slabinou rostlinných olejů.

Můžete ho využít i jako přírodní kosmetiku. Ideální je pro suchou a citlivou pokožku. V tradiční ajurvédské medicíně používají po celá staletí kokosový olej k bělení zubů. Převalováním oleje v ústech posilují zdraví ústní dutiny.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová