Klikva je přírodní zásobárnou vitamínu C. Využít ji můžete při léčbě ledvin i močových cest

14. říjen 2020

Borůvky, brusinky a klikva, to je jedna rodina. Dnes se zaměříme na klikvu a na látky v ní obsažené, kterými může prospět ke zdraví našeho těla.

Klikva velkoplodá má ráda slunce i polostín. Dobře se jí daří ve stále vlhké půdě. Odolává i extrémní zimě. V našem kraji klikva roste např. na rašeliništích v Krušných horách.

Klikva má malé kyselé plody s vysokým obsahem vitamínu C. Plody obsahují látku, která likviduje infekce, ovlivňuje kyselost moči a působí proti bakteriím.

Sklenice klikvové šťávy denně zabrání vzniku ledvinových kamenů a zánětu močového měchýře. Pomůže při léčení nemocí ledvin a močových cest.

Rozmačkané plody klikvy uvařené ve vodě můžete prolisovat, přidat do šálku horké vody a pít při silném kašli nebo astmatickém záchvatu.

Můžete je také zavařit s cukrem nebo vyzkoušet jogurt či zmrzlinu s klikvovým protlakem.

Protlak si připravíte tak, že bobule krátce povaříte ve vodě, prolisujete a přidáte trochu cukru. Klikva také bývá součástí čajových směsí a potravinových doplňků ve formě tablet.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.