Kerblík bývá v kuchyni neprávem opomíjen. Obsahuje přitom vitaminy, minerály a umí i léčit

17. červen 2021

Kerblík je chutný i léčivý. Ještě na začátku 20. století šlo o bylinku v českých kuchyních velmi oblíbenou, časem se ale na něj zapomnělo.

Kerblíku říkali dříve tako stokláska nebo třebule. Kerblík setý můžeme použít při vaření jako koření.

Chutná je směs kerblíku s petrželí, pažitkou a třeba i pelyňkem. Takovou směsí můžete okořenit omeletu, pečené maso, ryby, polévku, zeleninová jídla i pomazánky.

Kerblíkem zkuste posypat vařené brambory s máslem – nebudete litovat! Nnebo ho přidejte do bramborové kaše či bešamelové omáčky.

Chuť má jemnou, trochu podobnou petrželce. Takže jí nekombinujte s rozmarýnem nebo majoránkou, ty by jí její chuť potlačily.

Kerblík je také bylinkou léčivou. Obsahuje vitamíny A a C, železo i hořčík a navíc aromatickou silici. Pomáhá při zažívacích potížích, zmírňuje nadýmání, podpoří trávení.

autor: Eva Bucharová | zdroje: www.korenime.cz , www.relaxuj.cz , www.ireceptar.cz , www.koreni-samuel.cz
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...