Znáte tamarind? Jeho lusky jsou plné vlákniny, minerálů a vitamínu C

11. únor 2021

Lusky tropického tamarindu jsou občas k dostání i nás. Lusky obsahují kolem 10 jader v tmavé, až černé dužině. Vyplatí se je někdy vyzkoušet, jsou totiž zdravé.

Lusky tamarindu indického jsou podobné luskům arašídů. Lepkavá sladkokyselá dužina obsahuje hodně vlákniny, ale i kyselinu vinnou, proto je taková pikantní, nakyslá. Chutná trochu jako sušené švestky.

V tamarindu jsou i minerální látky, jako železo, draslík nebo vápník. Je v něm i vitamín C.

Tamarind podporuje trávení. Má mírně projímavé účinky a uleví také při migréně.

Tamarind můžete jíst syrový, ale dá se z něj také připravit spousta pokrmů. Dřeň tamarindu můžete ho přidat do rýže, zeleninových jídel, kořeněných omáček, udělat z něj čatní. Je také součástí známé worcestrové omáčky.

Rozhodně ho uchovávejte v chladu a spotřebujte ho co nejdříve.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...