Jezte ananas. Doplníte si vitamíny a navíc vám pomůže i při hubnutí

13. leden 2021

Král ovoce, ananas, je nejen lahodný, ale velmi zdravý. A to díky spoustě vitamínů a minerálů, které obsahuje. Navíc je v něm spousta vody, takže vás krásně osvěží.

Ananas obsahuje z 90 % vodu, ale to není zdaleka všechno. Jsou v něm i vitamíny a minerály. Například vitamíny supin A, B a C a z minerálů je to železo, vápník i draslík.

Díky enzymu bromelinu pomůže ananas s trávením. Tento enzym také pomáhá hojit rány a zmírňovat otoky.

S pomocí ananasu vyloučíme z těla přebytečné tuky a podpoříme jejich spalování – je tedy výborným pomocníkem při hubnutí.

Rozpustná ananasová vláknina se postará o dobré fungováním našich střev. Když bude vaše dítě bolet bříško, dejte mu kousek ananasu.

Popraskanou kůži, třeba na patách, můžete také ošetřit ananasem – stačí ho rozmixovaný vmasírovat do kůže.

K jídlu si ananas si dopřejte syrový. Dobře vyzrálý ananas vás zláká už svojí typickou vůní, a samozřejmě jedinečnou chutí.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.