Jezte ananas. Doplníte si vitamíny a navíc vám pomůže i při hubnutí

25. leden 2023

Král ovoce, ananas, je nejen lahodný, ale velmi zdravý. A to díky spoustě vitamínů a minerálů, které obsahuje. Navíc je v něm spousta vody, takže vás krásně osvěží.

Ananas obsahuje z 90 % vodu, ale to není zdaleka všechno. Jsou v něm i vitamíny a minerály. Například vitamíny supin A, B a C a z minerálů je to železo, vápník i draslík.

Díky enzymu bromelinu pomůže ananas s trávením. Tento enzym také pomáhá hojit rány a zmírňovat otoky.

S pomocí ananasu vyloučíme z těla přebytečné tuky a podpoříme jejich spalování – je tedy výborným pomocníkem při hubnutí.

Rozpustná ananasová vláknina se postará o dobré fungováním našich střev. Když bude vaše dítě bolet bříško, dejte mu kousek ananasu.

Popraskanou kůži, třeba na patách, můžete také ošetřit ananasem – stačí ho rozmixovaný vmasírovat do kůže.

K jídlu si ananas si dopřejte syrový. Dobře vyzrálý ananas vás zláká už svojí typickou vůní, a samozřejmě jedinečnou chutí.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...