Zájemci o studium na univerzitě třetího věku v Ústeckém kraji stále mohou podávat své přihlášky

28. srpen 2023

V posledních letech roste zájem o studium univerzity třetího věku. Vyplývá to z informací od vysokých škol. Ty nabízejí seniorům možnost doplnit své vzdělání i v pozdějších letech. Dvě univerzity pro dříve narozené se nacházejí také v Ústeckém kraji, a to na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a na Vysoké škole finanční a správní v Mostě.

Podmínky pro přijetí ke studiu jsou u obou vysokých škol trochu odlišné. V Mostě je nutné zaslat přihlášku nejpozději do 22. září a zaplatit poplatek za kurz, na který město Most dává finanční příspěvek. Zájemce musí také pobírat starobní nebo invalidní důchod.

V Ústí nad Labem je potřeba přihlásit se nejpozději do 15. září. Další podmínkou je minimální věk 50 let. V obou případech je možné odeslat přihlášku elektronicky nebo odevzdat osobně. Zájemci si mohou vybrat, kolik seminářů chtějí absolvovat. Více informací o kurzech naleznou zájemci na webových stránkách škol.

Vysoká škola v Mostě nabízí programy zaměřené například na historii Mostecka, zdraví, psychologii nebo bylinky. V Ústí nad Labem se zájemci mohou věnovat jazykovým, historickým nebo přírodovědným kurzům, které jsou orientované převážně na Ústecký kraj.

Zajímavé jsou například kurzy čínského cvičení tai chi nebo základů kriminalistiky. Na výběr je toho opravdu mnoho.

Podle mluvčí ústecké univerzity Jany Kasaničové navštěvovalo univerzitu třetího věku v posledním letním semestru 750 posluchačů, nejstaršímu z nich bylo 91 let a zájem o kurzy podle ní stále roste.

autoři: Ivana Bräuerová , Jan Bachorík
Spustit audio

Související