Ústecká univerzita stále přijímá zájemce o studium v novém akademickém roce

18. srpen 2023 07:59

Zájemci o studium na ústecké univerzitě stále mohou podávat své přihlášky pro nový akademický rok. Termíny druhého kola přijímacího řízení se na jednotlivých fakultách liší. Všechny mají ale jedno společné – při podání přihlášky je potřeba zaplatit 500 korun a poté složit přijímací zkoušku.

Podle prorektorky pro studium Aleny Charvátové je hlavním důvodem trend přijímacího řízení, kdy si uchazeči podávají přihlášky na více vysokých školách najednou. Po složení přijímacích zkoušek se teprve rozhodnou pro jednu konkrétní školu. Je tedy potřeba počítat s tím, že až čtvrtina uchazečů se nakonec k zápisu do studia nedostaví.

Do prvního srpnového týdne obdržela škola celkově 9 000 přihlášek do následujícího školního roku a zatím eviduje celkem 804 přihlášek k druhému kolu přijímacího řízení. Toto číslo ovšem není konečné. V rámci posledních let zůstává zájem uchazečů o studium podobný.

Fakulty pedagogická a filosofická mají druhé přijímacího řízení už uzavřené. Zájemci se ale stále mohou přihlásit například na přírodovědeckou fakultu a to do pátku 18. srpna.

Během pár dní ukončí také přijímaní přihlášek fakulta zdravotnických studií, životního prostředí, strojního inženýrství, sociálně ekonomické a umění a designu. Za každou podanou přihlášku je nutné zaplatit 500 korun.

Více informací o přijímacím řízení a také o nabízených studijních programech naleznou uchazeči na webových stránkách ústecké univerzity.

autor: Jan Bachorík
Spustit audio

Související