Tváře Krušnohoří

15. srpen 2009

Petra Mikšíčka, kulturologa, specializujícího se na studium sociálních, ekologických a kulturních aspektů života na venkově, především pak v Krušnohoří, jsme si v Severočeském Atlasu už představili několikrát.

0:00
/
0:00

Dnes k tomu máme další dobrý důvod. Před časem byla v samotném centru Krušných hor, v Lesné nedaleko Jirkova, představena nová kniha Petra Mikšíčka s názvem Tváře Krušnohoří. Je to objemný, více než šestisetstránkový svazek. Petra Mikšíčka jsem se zeptal, jaká myšlenka byla u zrodu této knížky a co ho vůbec přivedlo k tomu, napsat další publikaci o Krušných horách.

0:00
/
0:00
autor: David Hertl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...