Sportovní nadšenci se o víkendu vydají na přeběh Hřebenovky Českého Švýcarska

17. březen 2023

Krásy pěší zážitkové trasy po hřebenech kopců, takzvané Hřebenovky, přiblíží lidem o víkendu obecně prospěšná společnost České Švýcarsko. Její zaměstnanci s dalšími nadšenci a profesionálními běžci chtějí 100kilometrovou trasu z Českého Švýcarska až do Tisé na Ústecku přeběhnout o tomto víkendu.

Cílem akce je pozvat návštěvníky do regionu a ukázat tuto zážitkovou trasu. Lidé mohou běžce a celou trasu sledovat virtuálně nebo se k nim i přidat. Trasa nabízí to nejkrásnější z Českého Švýcarska – vede ze Stožeckého sedla, takzvaného Šébru, až do Petrovic na Ústecku.

O tom, co Hřebenovka turistům a běžcům nabízí, si povídáme s jedním z běžců, ředitelem Obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Janem Šmídem. Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.