Daniela Pilařová

reportérka

Zpracovávám aktuální dění z Děčínska i zajímavosti z kultury a životního stylu.

03556350.jpeg

Znamení: Blíženci

Co dělám v rozhlase: Připravuji zprávy z oblasti Děčínska - zpracovávám aktuální dění, ale také zajímavosti z oblasti kultury a životního stylu. Snažím se posluchačům přinášet i kompletní servisní informace, například ty z dopravy.

Před rozhlasem: Po studiu jsem se vydala do Velké Británie jako au-pair. K novinařině jsem přičichla coby produkční a držák mikrofonu v TV3. Tam mě začala zajímat kamera a střih. Pracovala jsem také na Hit Rádiu Labe a jednoho dne zazvonil telefon, ozval se David Vaníček z televize Nova a hledal kameramana. Slovo dalo slovo a já se ocitla v TV Nova, kde jsem nejdříve jako kameraman krajského zpravodajství získávala zkušenosti. Pomalu jsem se naučila, jak napsat reportáž a jak z velkého množství informací vytáhnout ty nejzajímavější tak, aby se divák v pouhé minutě dozvěděl všechno potřebné. Když pak televize Nova spustila svůj zpravodajský web, neváhala jsem a přihlásila se jako samostatný reportér. S kamerou a mikrofonem jsem tam strávila několik let a pak se vydala do veřejnoprávní České televize na pozici obrazového editora Událostí. V roce 2013 se mi narodil syn Matyáš a já zatoužila vrátit se zpátky do Ústeckého kraje. Proto jsem se chopila příležitosti a zkusila své štěstí ve výběrovém řízení v Českém rozhlase Sever a ono to vyšlo!

Co mě baví: Baví mě moje práce. Je velmi kreativní, člověk potká různé lidi, zábavné, nepříjemné, inspirativní. Mojí velkou vášní je kamera, fotografování a vlastně všechno co souvisí s obrazem. Ráda čtu historické romány a knížky vůbec. Maluju a chovám West Highland White teriéry. Před narozením synáčka jsem jezdila na motorce a vůbec podnikala spoustu adrenalinových věcí, teď jsem se trošku usadila a užívám si rodinné pohody.

Všechny články

Stránky