Sedmikráska je nejen krásná, ale i jedlá. Přímo léčivá!

sedmikráska

Přestože je sedmikráska poměrně nenápadná, má svou moc – dříve dokonce lidé věřili, že nosí štěstí. Sbírali ji na svatého Jana mezi 12. a 13. hodinou, kdy je slunce nejvýš. Jak prospívá našemu zdraví?

Říká se také, že první tři sedmikrásky, které na jaře najdete, jsou mnohem léčivější než ty další. Budou prý vás chránit před horečkou, bolestmi zubů, a dokonce i před „zlými pohledy“.

Teď ale od báchorek ke zdraví. Někdo má sedmikrásky za všelék díky kombinaci léčivých slizů, tříslovin, hořčin, minerálních látek i vitamínu C. Skvěle působí při kašli, rýmě, posilují játra, a jsou tedy skvělé pro jarní detoxikaci.

Sedmikrásky mají navíc močopudný účinek a pomáhají i při nadměrném zadržování vody a otocích.

Sedmikrásky ve šťávě z červené řepy

Můžete je jíst čerstvé přímo na louce, přidat do salátů a polévek, nebo nasypat na chléb s máslem. Do salátů klidně nasbírejte i listy, a květy použijte hlavně na ozdobu.

Sedmikrásku můžete využít také pro rychlé ošetření hmyzího bodnutí. Stačí rozemnout čerstvý list a čerstvou šťávou potírat postižené místo, nebo rozmačkaný list na ránu jen přiložit.

Sedmikrásky sbírejte, až když jsou květy plně otevřené. Můžete si z nich připravit čaj, který mírní kašel a pročišťuje organizmus. Jak na to?

Jednu lžičku čerstvých květů a listů zalijte čtvrt litrem vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Přeceďte a pijte několikrát denně. Čaj můžete také osladit medem. Na zimu si květ můžete také nasušit.

 

Spustit audio

Související