Rozhledna na Skřivánčím vrchu u Málkova

19. říjen 2018

Rozhledna u obce Málkov stojí od roku roku 2011. Je železná, roštová, houpavá a s neobvyklými výhledy – na doly, uhelné i větrné elektrárny.

Lokalita: Skřivánčí vrch mezi Málkovem a Zelenou, 7 km západně od Chomutova

GPS: 50°26'56.852"N, 13°19'35.149"E

Nadmořská výška: 460 m

Celková výška: 16 m

Otevírací doba: celoročně volně přístupná

Výhled: povrchové hnědouhelné doly, uhelné elektrárny Tušimice a Prunéřov, Doupovské hory

Nejlepší cesta je z osady Zelená, tam, kde končí les, se pustíte po široké lesní cestě, která vás asi po 500 metrech dovede k rozhledně.

S nápadem postavit v Málkově nedaleko Chomutova vyhlídkovou věž přišel v roce 2005 tehdejší starosta Bursa. Tehdy se počítalo s 25 metrů vysokou rozhlednou.

Současná rozhledna nakonec měří 16 metrů. Dlouhou životnost 7,2tunové konstrukce zajišťuje vnější i vnitřní pozinkování.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...