Rozhledna Radejčín v Českém středohoří

9. listopad 2018

Rozhledna Radejčín je součástí stožáru mobilního operátora. Stojí na mírném návrší nedaleko dálnice D8.

Lokalita: menší vyvýšenina nad bývalou železniční stanicí Radejčín

GPS: 50°34'58.70"N, 14°00'40.407"E

Nadmořská výška: 370 m

Celková výška: 30 m

Otevírací doba: celoročně volně přístupná

Výhled: České středohoří, Krušné hory, řeka Labe, dálnice D8

Vyrazit můžete od železniční zastávky Radejčín po žluté turistické značce. Rozhledna je sice roštová, ale opláštěná, takže se závratí nebojte. Po vystoupání 97 schodů na vyhlídkovou plošinu ve výšce 20 metrů uvidíte nejen České středohoří s nejbližší horou Kletečná, ale také dálniční tunely.

Po žluté turistické značce si můžete od rozhledny udělat příjemnou, asi kilometrovou, procházku na Doerellovu vyhlídku a do Dubiček ke kostelíku – tohle místo je velice atraktivní díky skoro leteckému výhledu na Portu Bohemicu – Bránu Čech.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...