Pryskyřice řečíku lentišku sloužila ve starověku jako první přírodní žvýkačka – říkali jí masticha

15. červen 2021

Banánovníkům, citrusovníkům, bramborám i kukuřici se daří na mnoha místech světa, řečíku lentišku ale jen na jihu řeckého ostrova Chios.

Je tam příznivé mikroklima – severní zalesněné hory zadržují vlhkost a větry, chrání jižní kopcovitý terén, s mírnými zimami a suchými léty. A to všechno dohromady spolu se složením půdy, ovlivněné dávnou sopečnou činností, prospívá řečíku a pryskyřice – masticha – může správně schnout.

Aromatická pryskyřice masticha s výraznou dřevito-ovocnou vůní a nasládlou chutí nachází uplatnění ve farmacii, kosmetice i při výrobě potravin. Jsou v ní desítky zdraví prospěšných látek. Jako potravinový doplněk podporuje činnost trávicího systému. Ve starověku byla přírodní žvýkačkou, dnes je součástí zubních past a ústních vod.

Masticha je také součástí sladkostí, džemů, zmrzlin, likéru ouzo nebo vína. Mastichu obsahují i různé masti na kožní problémy a popáleniny. Mastichový olej hydratuje pokožku. Přidává se i do mýdel, sprchových gelů a šampónů. Řečtí kuchaři přidávají koření s mastichou s vůní borovice do omáček.

autor: Eva Bucharová | zdroj: www.masticha.cz
Spustit audio

Související