Nastartujte svůj den s tradiční čínskou snídaní congee

7. prosinec 2021

Vyzkoušejte tradiční čínskou snídaní congee. Je výživná a posilující a jak jistě tušíte, jde o pokrm z rýže.

Připravíte si ji z jedné dávky rýže a osmi dávek vody. Rýži vyberte podle své chuti, kulatou, dlouhozrnnou, jasmínovou nebo třeba i celozrnnou. Tmavá celozrnná rýže má ve slupce mnoho vitaminů a minerálů, zase ale nemusí její specifická chuť každému sedět.

Vařte na mírném plamenu tak dlouho, dokud nevznikne hustá kaše – rýže je mazlavá a po vychladnutí má podobnou konzistenci jako sulc. Klidně i přilévejte vodu během přípravy. Zabere vám to i čtyři hodiny. Můžete si jí samozřejmě připravit den předem a ráno už jenom přihřát.

Přidat do kaše můžete leccos – mořské řasy, kustovnici, luštěniny, semínka, ovoce, pro slanou verzi kvašenou zeleninu.

Tuto kaši podávají v Asii často nemocným lidem. Je snadno stravitelná a dodá nemocnému potřebné tekutiny a živiny. Posiluje slinivku, detoxikuje i odhleňuje. Je vhodná i pro děti.

Jeden tip na závěr – snídaňovou kaši congee můžete připravit i z jáhel, pohanky nebo slzovky.

autor: Eva Bucharová | zdroje: www.tcm.cz , www.mesickova.cz
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.