Lesní divadlo a návrat ochotníků do Kytlice

27. listopad 2018

Lesní divadlo v kytlickém lese provozovali ochotníci už za první republiky. Přírodní amfiteátr, divadlo tesané do skály, fungovalo do 2. světové války. Potom divadlo upadlo do zapomnění.

Až v roce 2004 se divadla chopil Karel Krejčí, kterému vděčíme za dnešní podobu divadla, jen s malými úpravami.

Skalní divadlo prochází každých osm let kompletní rekonstrukcí, dřevo samozřejmě trpí vlhkem a pódium se tedy musí vyměnit. Do hlediště se na lavičky vejde pohodlně 200 lidí.

KOS, tedy Kytlický ochotnický spolek, se průběžně stará o zvelebování divadla s podporou obce Kytlice. K  15 hercům pod vedením režisérky Heleny Albertové  se přidává i její dcera, „nápověda“, Andrea Landovská.

OS hraje hry například od Shakespeara nebo od Goldonyho. Hra musí zapadnout do přírodního prostředí divadla.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.