Dračí krev je výborná na celou řadu kožních potíží. Ať už jde o poštípání hmyzem, akné nebo bradavice
Sangre de Drago neboli dračí krev je čistý latex ze stromu Croton lechleri, který má svou domovinu v Peru. Mízu strom vylučuje na svou obranu a hojení a tak ji také využíváme my.
Lidé po celém světě využívají mízu z tohoto stromu k rychlejšímu hojení, k zmírnění bolesti po bodnutí hmyzem nebo jako ochranu před infekcí.
Pryskyřice je bohatá na sloučeniny, které přispívají k jejím silným protizánětlivým, antioxidačním a antimikrobiálním účinkům. Při aplikaci na kůži vytváří ochrannou vrstvu nad ranami, čímž vytváří fyzickou bariéru, která nejen chrání před bakteriální invazí, ale také podporuje přirozené procesy hojení pokožky.
Tato ochranná bariéra přitom není jen jednoduchým filmem – aktivně se zapojuje do procesu hojení ran tím, že snižuje zánět, což je klíčový faktor při prevenci chronických ran a podpoře rychlejšího zotavení.
Zánět je přirozenou reakcí těla na zranění, ale nadměrný nebo prodloužený zánět může bránit hojení a vést ke komplikacím. Dračí krev pomáhá tento proces modulovat, aby byl zánět pod kontrolou, ale přesto umožnil tělu se opravit.
Související
-
Kůra dubu léčí záněty. Pomůže i při akné nebo plísních na nohou
Mnohdy máme léčivou sílu přírody opravdu na dosah ruky. Vždyť dub roste skoro v každém lese. Nás bude zajímat především jeho kůra – v té se totiž ukrývají léčivé látky.
-
Ananas je báječný nejen na hubnutí. Také léčí, čistí, zkrášluje a povzbuzuje
Ananas má mezi ovocem výsadní postavení. Vděčí za to látce, která se jmenuje bromelain. O tomto zázračném enzymu si teď budeme povídat.
-
Kořen ženšenu vypadá trochu jako mrkev. Už celá tisíciletí léčí všelijaké neduhy a bolístky
Ženšen je oblíbený po celém světě díky svým univerzálním léčivým účinkům. Jeho kořen přispívá k odolnosti organismu, pomáhá při únavě a stresu a celkově osvěžuje tělo.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.