Cítíte se vyčerpaní? Sáhněte po jednom ze zázraků přírody – hlívě ústřičné

Hlíva ústřičná roste na dřevě

V Číně podávají sušenou hlívu ústřičnou k posílení žil a uklidnění šlach. Japonci se zase soustředili na protinádorové účinky hlívy. Ruští vědci izolovali z hlívy ústřičné antibiotikum.

Hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organismu maximálně vyhovuje. Živiny si bere hlíva ze stromů a člověk si je může vzít z ní.

Obsahuje látky, které umí aktivovat buňky a zajistit imunitu organismu. Kromě toho obsahuje celou řadu vitaminů, proteiny, mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku.

Glukany obsažené v hlívě mají příznivý vliv na peristaltiku střev, usnadňují léčbu a hojení ran. Přirozenou cestou odstraňují únavu a pomáhají eliminovat stres.

Hlívu můžeme doporučit při bezlepkové dietě, obezitě, i na podporu regenerace organismu.

Hlívu berte klidně jako prevenci. Možná vám už teď vyřeší počáteční choroby, které by vám za čas způsobily nepříjemnosti. Můžete ji používat v kuchyni jako jakoukoli jinou houbu, nebo si ji můžete pořídit sušenou v kapslích. Zkuste si také někdy uvařit „dršťkovou“ polévku z hlívy – je to dobrota!

Spustit audio

Související