Andělika čínská – ženský ženšen
Léčivou moc anděliky čínské znají lidé už staletí. Už v 6. století před naším letopočtem se, především v Číně a Japonsku, užívala – zejména při ženských onemocněních.
Její kořen bývá pro svůj vynikající účinek, především při ženských obtížích, označován jako ženský ženšen.
Extrakt z kořene se využívá při nepravidelné, nedostatečné nebo naopak příliš silné menstruaci. Andělika pomáhá proti návalům horka a celkově podporuje hormonální systém. Působí jako analgetikum, které zmírňuje menstruační bolesti. Zároveň stimuluje krevní oběh a působí relaxačně na svaly.
Andělika čínská je součástí doplňků stravy a různých namíchaných přípravků tradiční čínské medicíny. Posiluje imunitní systém, příznivě ovlivňuje cirkulaci krve. Napomáhá překonávat stresové situace.
K tomu, aby byl přírodní doplněk stravy účinný, musí obsahovat kromě extraktu anděliky čínské další účinné látky ve správném množství.
Patří mezi ně vitaminy (D3, B6, B12, C, E), zinek anebo třeba kotvičník a matcha. Angeliku čínskou ale nesmí užívat pacienti, kteří mají potíže se srážlivostí krve.
Související
-
Bylinka na ženské štěstí má jméno kontryhel. Pomáhá ale i mužům
Jednou z bylin, které teď v květnu kvetou a které se vyplatí sbírat, je kontryhel. Všeobecně je považovaný za bylinku pro ženy, protože hlavně jim umí kontryhel pom...
-
Vanilka – voňavá a zdravá mexická orchidej
Vanilka je popínavá orchidej původem z Mexika. Až do poloviny 19. století byl tento druh endemitem – tedy rostl pouze v Mexiku.
-
Kopretina potěší nejen vaše oči, ale prospěje i zdraví
Bílé výrazné květy kopretin na loukách přímo září. A buďte si jisti, že moc dobře vědí proč. Pro naše předky měla kopretina dokonce magické účinky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.