Acai je populární superpotravina. Pomáhá při regenaraci a posílí i vaše libido

3. leden 2023

Acai je štíhlá palma, říká se jí také kapustoň brazilská. Její plody jsou velmi zdravé a známé po celém světě. Co konkrétně tedy mohou lidskému tělu nabídnout?

Brazilci acai po celá staletí užívají pro její neobyčejné účinky na zdraví. Plody této rostliny jsou bohaté na antioxidanty, omega 3 mastné kyseliny, vitamín C a vitamín A, vlákninu a minerály.

Přispívají k regeneraci a tvorbě nových kmenových buněk a omlazují celý organismus. Toto téměř zázračné ovoce podporuje zdravý spánek, posiluje kosti, chrupavky i vlasy a v neposlední řadě zvyšuje sexuální aktivitu.

A teď, jak se k acai dostat. Plody si můžete koupit mražené, jako součást snídaňových směsí nebo v prášku.

Ovocnou kaši nebo nápoj zbarví krásně do fialova. My si dnes připravíme výživnou kaši. Jak na to? Připravte si banán, lesní plody, jablečnou šťávu, konopné semínko a prášek acai. Všechno rozmixujte, dejte do misky a ozdobte vším, co vám chutná. Třeba kustovnicí, oříšky a chia semínky.

autor: Eva Bucharová | zdroj: ČeskoZdravě.cz
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.