Tip na výlet: Varnsdorf - malý Manchester

23. duben 2014

Město, kterým protéká říčka Mandava, je druhé největší v okrese Děčín a po druhé světové válce se mu prý přezdívalo „město mládí, zahrad, komínů a továren“. Vítejte ve Varnsdorfu!

Varnsdorfu se pro jeho průmyslový charakter dříve přezdívalo „malý Manchester“. Má ale i krásné okolí – například hrádek Burgsberg, na kterém je v současné době k vidění expozice historických kočárků.

Věž na Burgsbergu - Hrádku - sloužila až do roku 1968 jako sídlo pohraniční stráže. Až se tam „nabažíte“ výhledů na Lužické hory i do Německa, seběhněte z kopce zpátky do Varnsdorfu a můžete výlet zakončit třeba dobrým obědem v některé z restaurací - ať už na okraji, nebo přímo v centru města.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová