Těstovinový salát s kuřecím masem

Praktický tip na spotřebování zbytků a příště už budete maso i těstoviny připravovat právě kvůli tomuto salátu…

Suroviny:
1 kuřecí prsíčko nebo zbytek pečeného kuřete
3 hrnky uvařených těstovin (vrtule, farfalle, kolínka…)
2 rajčata
1 paprika
půl polní okurky
2 lžíce majonézy
2 lžíce kysané smetany nebo bílého jogurtu
pepř mletý
sůl
olivový olej

Postup:

1. Maso nakrájíme na malé kousky, pokud už není tepelně zpracované, orestujeme ho na rozehřátém oleji a necháme zchladnout.

2. Těstoviny uvaříme v osolené vodě, pozor – nerozvařit do měkka. Výhodné je použít zbytek už uvařených vychladlých těstovin.

3. Rajčata, papriku, okurku omyjeme a nakrájíme na stejně velké kousky, okurku podle vlastní chuti oloupeme nebo necháme se slupkou.

4. Nakrájenou zeleninu, vychladlé maso a těstoviny smícháme, přidáme majonézu s kysanou smetanou nebo jogurtem, osolíme, opepříme a promícháme. Před podáváním necháme v chladu trochu proležet. Podáváme s pečivem.

Dobrou chuť vám přeje Monika Beránková a Český rozhlas Sever!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.