Stezka „Sochy ve skalách“ je plná uměleckých děl. Najdete ji poblíž Brniště

18. květen 2020

Tentokrát se vydáme na tajemné místo mezi skály na Českolipsku, poblíž obce Brniště. Stezka, po které se můžete projít, je celkem nová, teprve z roku 2018.

Na okraji obce Brniště je velké ekocentrum nebo velké řeznictví, kde mají dokonce i několik druhů točené zmrzliny. Najdete tam především také parkoviště s upoutávkou na stezku „Sochy ve skalách“.

Pak už vás šipky a žlutě značená turistická značka vedou na stezku mezi pískovcovými skalami. Ve stínu lesa jsou poblíž skal různá odpočívadla a přístřešky. Stezka je dlouhá asi kilometr, tak nemusíme opravdu nikam spěchat, to by byla škoda – je totiž na co se dívat.

Umělci z Čech a Německa vytesali do pískovcových skal různé výjevy. Jsou tu trollové, lesní bohyně, andělé, zvířata, ryby, ornamenty. Umělci se při vytváření skalních reliéfů inspirovali přírodou, mýty a legendami. 

Hezký je odpočinek i u kapličky z roku 1863, která je součástí téhle tajemné stezky.

Na uměleckou skalní galerii navazuje přehlídka soch dřevěných, hlavně dřevěných zvířat, medvědů apod. Na stezce jsou i další výtvory, drátěné jakoby letící postavy nebo brány vytvořené z větví. Na konci stezky se ještě můžete projít bylinkovou zahradou.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.