Sezóna koncertů pod širým nebem začíná

4. červen 2019

Folková sezóna se rozjíždí na plné obrátky, každý víkend se po celé republice koná řada festivalů a festiválků, koncertu a akcí - převážně pod širým nebem, kde folková, trampská a country hudba prostě zní nejlépe.

V tomto vydání Folkových pohlazení tedy zazní především pozvánky na Folkaliště v Kališti u Humpolce 7.- 8. června, bluegrassový Gody Memorial v Lidových sadech v Liberci 9. června, na Folkáč ve Stodole v Pohoří u Dobrušky a Smiřický hrnec 8. června, na SILESIAN COUNTRY & BLUEGRASS Festival v Dolní Lutyni 15. 6., Folkové Chvojení 14.- 15. 6. a na rozhlasový koncert Ralfa Schuta a Ondry Kozáka 12. 6. ve studiu Čro Olomouc.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...