S lemury kata z ústecké zoo se návštěvníci ani chovatelé nenudí

8. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malý lemur kata v Safari Parku Dvůr Králové

S příchodem jara v ústecké zoo přichází na svět spousta mláďat. Lemuři kata mají zatím jedno mládě. To ale rozhodně nezůstane osamocené – další ho brzy budou následovat.

Lemuři žijí na Madagaskaru, a kdo si hned nemůže vzpomenout, jak takový lemur vypadá, snad si vybaví krále Jelimána z pohádkové série Madagaskar.

Lemuři mají rádi ovoce i zeleninu, pochutnají si i na různých jádrech a ořeších. Jejich zvláštní pochoutkou je tamarind, jakási kyselosladká datle v pevných skořápkách.

Zvířátka jsou to nejen atraktivní, ale také hodně chytrá. Dokonce až tak, že dělají chovatelům i návštěvníkům ústecké zoo naschvály.

Jaké? nejen to prozradil Veronice Králové mluvčí zoo Matěj Kynšt. Poslouchejte...

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.