Roztančili Teplice. Přijít může každý, na dress code se nehraje

20. červen 2018

Alice a Petr Mackovi z Teplic na svých letních dovolených obdivovali taneční akce pod širým nebem. „Ta atmosféra je při takových příležitostech prostě úžasná. Chtěli jsme to u nás taky, ale nevěděli jsme, jak na to,“ vzpomíná Alice.

Manželé Mackovi s tancem spojili celý svůj život. Vedou taneční kurzy pro mládež i pro dospělé a nabízejí i tančírny – tedy příležitost si zatančit i mimo plesovou sezónu. A už třetím rokem si plní i sen o letním tančení.

„Přišel za námi radní pro kulturu, pan Dominik Ferry, a nabídl nám, abych v rámci akci Teplice Živě uspořádali letní tančírnu,“ líčí Alice začátek jejich splněného snu.

Od té doby se v Teplicích tančí i v létě. „Začínali jsme na kolonádě u domu kultury. To je báječný a před deštěm krytý prostor, ale pak jsme se přestěhovali sem,“ říká Petr Macek na terase kavárny Krušnohorského divadla.

Občerstvení je na dosah, a když počasí nepřeje, mohou tanečníci využít taneční sál v budově divadla.

Přijít může opravdu každý. Třeba se jen podívat...

„Lidé občas jen odskočí tady ze zastávky. Postaví tašky nákupem a zatančí si. Nebo jen poslouchají a dívají se. Všechno se může,“ dodává taneční mistr.

Pravidla tančírny jsou velmi volná. Přijít může každý, kdo má rád společenský tanec. „Na každé tančírně máme připravenou ukázku nějakého tance. Kdo se chce něco přiučit, má šanci,“ vysvětluje paní Alice.

Tančí se standardní tance i latina. Dress kód přitom není žádný. „Tohle nejsou taneční. Tady lidi neučíme, jak se chovat, oblékat a vlastně je ani neučíme tančit. Nabízí jen příležitost věnovat se tanci. A využít ji mohou všichni, které to těší.“

K lázeňskému městu tanec patří a občas v tančírně lázeňští hosté prý zapomenou i berle.

„Nejdůležitější je dobrá nálada a pohoda, která vládne tam, kde lidé dělají to, co mají rádi,“ usmívá se Alice Macková, která na tančírnách pravidelně potkává spoustu známých, a tak kolikrát víc konverzuje, než tančí.

Od 18 do 21 si zdarma můžete zatančit už 29. června.

Spustit audio

Související