O víkendu se koná Den otevřených dveří Českého rozhlasu Sever i mnoho dalších kulturních akcí

18. květen 2023

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Sever, floristická výstava Děčínská kotva, keramika v Levíně, Bylinková alchymie v Teplicích, Terezínská tryzna, ústecký Čajů fest, Den pro biologii v děčínské zoo… Račte si vybrat.

Sobota 20. května

Zveme vás na Den otevřených dveří Českého rozhlasu Sever. Otevíráme v 10:00 – můžete se projít zahradou i budovou včetně vysílacího pracoviště, hudební režie a dalších prostor. Pro děti je připravený doprovodný zábavný program, přijde i Maxipes Fík a odpoledne v 15 hodin vystoupí zpěvák David Deyl. V 16 hodin Den otevřených dveří končí.

Český rozhlas Sever: Den otevřených dveří

Tématem letošního 52. ročníku mistrovství floristů České republiky je Hvězdné nebe. Připomínají se hvězdné osobnosti, jako třeba Madeleine Albrightová, Ema Destinnová, Meda Mládková nebo Bohunka Joštová – významná česká mecenáška floristiky. Své květinové vazby na děčínském zámku prezentují jak studenti zahradnických škol, tak profesionálové v oboru.

V Kulturním domě Vražkov se koná akce Ženy na tahu – tahle párty a diskotéka pro všechny ženy starší 18 let začíná ve 20 hodin. Program uvádějí Alenka Skalová a Zdenda Lukesle a těšit se můžete na hity od osmdesátek výš...

Magické městečko Levín

Den otevřených dveří mají po celý víkend v kočičím útulku Fousek v Krupce. Od 10 do 16 hodin si můžete prohlédnout celý útulek, kde je mazlení povoleno. Krom toho pořadatelé slibují něco dobrého na zub – nejen ten kočičí.

Rovněž od 10 do 16 hodin bude živo v Levíně při akci Dobrý den, keramiko! Uvidíte výpal i zdobení keramiky různých typů, můžete si vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu a jsou připravené i dílny pro děti. Celý den hraje kapela.

Bylinkovou alchymii pro vás připravili v Botanické zahradě v Teplicích. Od 10 do 17 hodin vás novodobý alchymista Jindřich Čech ve workshopu seznámí s využitím bylinek, s mícháním čajů a budete moci i ochutnat.

Botanická zahrada v Teplicích připravila venkovní výstavu o své historii

V sobotu ve 14 hodin začínají v Rumburku oslavy 105. výročí Rumburské vzpoury. V bohatém programu vystoupí bubeníci, mažoretky, sourozenci Eliška a Petr Lüftnerovi, Marcel Zmožek a řada dalších. Všechno uzavře unikátní ohňová show.

Slavnosti stepí na Rané začínají 20. května v 10 hodin. Seznamují návštěvníky se zdejší světově unikátní přírodou, tradičním zemědělstvím a chovem domácích zvířat, lidovými řemesly a sportovními aktivitami v přírodě.

Neděle 21. května

Významnou nedělní akcí je tradiční Terezínská tryzna na Národním hřbitově v Terezíně. Začíná v 10 hodin nástupem Čestné stráže a hudby, hlavní projev přednese prezident České republiky Petr Pavel a po modlitbách ještě vystoupí dívčí pěvecký sbor Puellae Cantantes.

Památník v bývalém koncentračním táboře Terezín

V sobotu patřil Český rozhlas Sever posluchačům při Dnu otevřených dveří a na neděli jsme naši zahradu propůjčili tradičnímu Čajů festu. Budete moci ochutnat čaje z různých koutů světa od čajových mistrů našich i zahraničních. V ceně vstupenky je keramický šálek a 15 ochutnávek.

Opět je vyhlášena soutěž o ceny Mistr čaje Čajů festu, kterou můžete ovlivnit svým hlasem. Můžete se těšit na čajové obřady, orientální kuchyni, čajovou keramiku a jiné propriety, workshopy, originální šperky, bojová umění, masáže, malování henou a program pro děti i dospělé. Celý den bude rozhlasovou zahradou znít hudba.

Čajů fest 2022

Zoo Děčín společně s Přírodovědeckou fakultou a Fakultou životního prostředí UJEP Ústí nad Labem pořádá v neděli od 14 do 17 hodin odpoledne plné chemických a biologických pokusů a ukázek – uvidíte například bengálské ohně, butanovou pěnu a další. Při experimentální show si budete moci některé pokusy i sami vyzkoušet. Na programu je i pozorování tajuplných želvušek nebo masožravých rostlin.

Den otevřených dveří mají i v neděli v kočičím útulku Fousek v Krupce. Od 10 do 16 hodin si můžete prohlédnout celý útulek, kde je mazlení povoleno. Krom toho pořadatelé slibují něco dobrého na zub.

Písničkář Jaromír Nohavica

Krušnohorské divadlo v Teplicích zve na koncert písničkáře Jarka Nohavici – začátek je v 19 hodin. Recitál písničkáře doprovodí na akordeon a piano Robert Kusmierski, na perkuse a bicí Pavel Plánka.

Na děčínském zámku pokračuje výstava prací z letošního ročníku floristické soutěže Děčínská kotva. Tématem je Hvězdné nebe, která má připomínat hvězdné osobnosti – Madeleine Albrightovou, Emu Destinnovou, Medu Mládkovou a Bohunku Joštovou, významnou českou mecenášku floristiky.

A poslední pozvánka nás zavede do Kadaně na náměstí Míru na 5. ročník Foodfestivalu. Opět sem zavítají známí kuchaři s ukázkami světových kuchyní. V nabídce bude dobrá káva, francouzské speciality, křehké makronky, široká škála burgerů, latinsko-americké speciality, italské prosecco, sladké dezerty, rozmanité štrůdly i kvalitní pivo a víno. Každý si přijde na své a všechny chutě budou uspokojeny – v době od 10 do 17 hodin.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?