O hodinkách nejen jako o koníčku, ale také jako o vhodné investici s Milanem Knotkem

Jak výhodně investovat v době, kdy peníze rychle ztrácejí na hodnotě? Někdo doporučuje vložit je do nemovitosti, jiný do zlata či akcií, Milan Knotek ale například rád investuje do dobrých hodinek.

„Na hodinkách se dá docela slušně vydělat. I tady ale platí, že se člověk musí v problematice dobře vyznat,“ krotí přílišné nadšence Milan Knotek.

Podle něj byly podle nedávných statistik hodinky s průměrným ročním zhodnocením kolem pěti procent za poslední rok a půl druhým nejvýnosnějším tzv. alternativním aktivem – hned po vínu.

Existují ale i hodinky, jejichž cena roste výrazně rychleji. Pokud vás zajímá, jaké to jsou, nebo co si myslí o hodinkách značky Prim, poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

autor: Milan Král
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.