Kremrole s ovocným krémem
I klasika může mít své variace!
Suroviny:
1 listové těsto
1 měkký tvaroh
200 ml šlehačky
marmeláda podle chuti
cukr podle chuti
Postup:
- Listové těsto rozválíme na pomoučeném vále do tenka a potřeme rozkvedlaným vajíčkem.
- Potřené těsto nakrájíme na proužky asi 3 cm široké a dlouhé tak, abychom je mohli navinout na kovové trubičky pro pečení kremrolí. Trubičky s navinutým těstem naskládáme na pečicí papír na plechu a v dobře předehřáté troubě upečeme.
- Zatímco upečené kremrole chladnou, připravíme si krém – tvaroh ušleháme se šlehačkou do hladka, podle chuti přidáme marmeládu, případně i dosladíme.
- Cukrářským sáčkem pak plníme vychladlé kremrole a můžeme je ještě poprášit cukrem moučkou. Dlouho neskladujeme, aby těsto příliš nenavlhlo.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.