Domácí kremrole - výborné

Suroviny: Těsto 1. – 200 g hladké mouky, 1 žloutek, 1 lžíce octa, špetka soli, půl kypřicího prášku a 6-12 lžic vlažné vody. Těsto 2. – 250 g másla, 100 g hladké mouky. Náplň – 4 bílky a 240 g cukru krupice (vystačí na 28 ks) a vajíčko na potření, cukr moučka na posypání.

Postup: Suroviny na první těsto proděláváme minimálně 5 minut, raději déle, musí být vláčné. Připravíme druhé těsto a vložíme ho do čtvercové placky vyválené z prvního těsta, pak přeložíme protilehlé vždy dva a dva rohy jako psaníčko, zabalíme do folie a dáme na 20 minut do lednice. Pak těsto rozválíme na obdélník a ten překládáme na sebe 2x po šířce i po délce. Vzniklou kostku dáme opět na 20 minut do lednice. Opakujeme dvakrát, pak rozválíme na 3 mm, rádýlkem krájíme proužky 3 cm široké.

Navíjíme je na trubičky, potřeme je rozšlehaným vajíčkem a dáme společně s hrnkem vody do trouby vyhřáté na 250 stupňů. Prvních 10 minut neotvíráme, pak stáhneme teplotu na 200 stupňů a asi 10-15 minut dopékáme. Na náplň šleháme bílky s cukrem v páře a pomocí sáčku plníme upečené zchladlé kremrole. Na závěr poprášíme cukrem moučkou. Komu se to zdá pracné, použije kupované listové těsto.

Dobrou chuť vám přeje Miluše Neralová a Český rozhlas Sever!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.