Domácí kremrole - výborné

Suroviny: Těsto 1. – 200 g hladké mouky, 1 žloutek, 1 lžíce octa, špetka soli, půl kypřicího prášku a 6-12 lžic vlažné vody. Těsto 2. – 250 g másla, 100 g hladké mouky. Náplň – 4 bílky a 240 g cukru krupice (vystačí na 28 ks) a vajíčko na potření, cukr moučka na posypání.

Postup: Suroviny na první těsto proděláváme minimálně 5 minut, raději déle, musí být vláčné. Připravíme druhé těsto a vložíme ho do čtvercové placky vyválené z prvního těsta, pak přeložíme protilehlé vždy dva a dva rohy jako psaníčko, zabalíme do folie a dáme na 20 minut do lednice. Pak těsto rozválíme na obdélník a ten překládáme na sebe 2x po šířce i po délce. Vzniklou kostku dáme opět na 20 minut do lednice. Opakujeme dvakrát, pak rozválíme na 3 mm, rádýlkem krájíme proužky 3 cm široké.

Navíjíme je na trubičky, potřeme je rozšlehaným vajíčkem a dáme společně s hrnkem vody do trouby vyhřáté na 250 stupňů. Prvních 10 minut neotvíráme, pak stáhneme teplotu na 200 stupňů a asi 10-15 minut dopékáme. Na náplň šleháme bílky s cukrem v páře a pomocí sáčku plníme upečené zchladlé kremrole. Na závěr poprášíme cukrem moučkou. Komu se to zdá pracné, použije kupované listové těsto.

Dobrou chuť vám přeje Miluše Neralová a Český rozhlas Sever!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...