Těstovinový salát se šunkou nebo tuňákem
Ke grilovanému masíčku chutná i salát...
Suroviny: 250 g těstovin, sůl, 5-6 lžic bylinkového octa, svazek jarních cibulek, 2 větší rajčata, 200 g vařené šunky (nebo tuňák v konzervě), 1 stroužek česneku, mletý pepř, mletá sladká paprika, 4 lžíce oleje.
Pracovní postup: Těstoviny uvaříme v dostatečném množství osolené vody - vaříme asi 10 minut, až trochu změknou, pak slijeme, ochladíme studenou vodou a necháme okapat, smísíme s octem. Cibulky nakrájíme na jemné proužky, rajčata přelijeme vroucí vodou, oloupeme, vyndáme jadérka a dužinu nakrájíme na proužky, šunku na kostičky a česnek utřeme. Všechno přidáme k těstovinám, podle chuti osolíme, opepříme, opaprikujeme a vmícháme olej. Salát připravujeme z různých druhů těstovin současně. Hodí se ke grilovanému masu, rybám - anebo jako lehčí večeře samostatně.
DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS SEVER A AUTORKA RECEPTU MARTINA NOVÁKOVÁ!
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.