Noc a den
Suroviny: Těsto: 2 hrníčky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 4 lžíce kakaa, 1 hrníček krupicového cukru, 1 hrníček vody, 1/2 hrníčku oleje. Nádivka: 1 vanička tvarohu, 2 žloutky, 1/2 hrníčku krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinkového prášku, 3 lžíce rumu.
Postup: Mouku, prášek do pečiva, kakao, krupicový cukr, vodu a olej dobře promícháme a těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný širší pekáč. Tvaroh vyšleháme s ostatními surovinami a lžíci naklademe na tmavé těsto. Upečeme při střední teplotě.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.