Litoměřická základní umělecká škola zve poslední květnový den na akci nazvanou „Brána umění otevřená“

16. květen 2019

Na Základní umělecké škole v Litoměřicích to žije. Škola vzdělává své žáky ve všech uměleckých oborech – hudebním, tanečním, literárně-dramatickém i výtvarném.

Základy umění se na ní přitom mohou učit nejen děti a mladí lidé, ale i dospělí staršího věku.

Veronika Králová vyzpovídala ředitelku této základní umělecké školy Dominiku Valeškovou, a chtěla vědět, co všechno škola plánuje na nejbližší dny.

„15. května nás čeká velký koncert v divadle K. H. Máchy, pak máme 21. května taneční vystoupení a na konci měsíce se připojujeme k celorepublikové akci ZUŠ Open,“ vypočítává Valešková.

Litoměřická škola se této akce účastní už potřetí. Tentokrát naplánovali program pod souhrnným názvem „Brána umění otevřená“.

A co na vás čeká, pokud se 31. května vypravíte na litoměřickou „ZUŠKU“? To se dozvíte z přiloženého audiozáznamu rozhovoru s Dominikou Valeškovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.