Mladí muzikanti zahrají během „ZUŠ Open“ také v teplické Zámecké zahradě

10. květen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Flétnistka

České základní umělecké školy připravily i na letošek akci „ZUŠ Open“. Snaží se vyjít ze svých učeben a sálů a ve veřejném prostoru přestavit své žáky a jejich dovednosti.

Letos se otevřou 31. května. Bude mezi nimi i ta teplická. V prostorách terasy budou účinkovat orchestry teplické umělecké školy, v altánu zas budou účinkovat komornější uskupení

„Protože nejsme jen hudební školou, ale máme i výtvarný a taneční obor, budou naši žáci rozprostřeni i do zámecké zahrady a k vidění budou výtvarné workshopy a tančit tam budou naši tanečníci a tanečnice,“ přibližuje Ředitel teplické ZUŠ Aleš Hájíček.

Celý rozhovor s ním si můžete pustit z přiloženého audiozáznamu. Více informací o celé akci najdete na webových stránkách ZUŠ Open.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.