Horolezectví: Jak začít?

15. duben 2014

Se sportem se dá začít v každém věku. Platí to i pro lezení na umělé stěně. Přesvědčí vás o tom Richard Litochleb z horolezecké stěny v Ústí nad Labem.

Dostali jste chuť vyzkoušet svou sílu i odvahu a podívat se na svět z ptačí perspektivy, ale nejste si jistí, jestli byste to zvládli? Nejjednodušší je to zkusit.

„Stěnu navštěvují lidé od tří do devadesáti let – začít se dá vždycky. Stačí mít zájem, zeptat se a my je to naučíme,“ konstatuje Richard Litochleb.

0:00
/
0:00


Pro zájemce nabízí kurzy jak pro jednotlivce, tak pro rodiny nebo skupiny. Vybavení pro lezení na umělé stěně, to je sedací úvazek, zkráceně sedák, lano, kyblík – pomůcku na jištění a lezečky – speciální, těsné boty s přilnavou podrážkou z gumy.

Nic z toho si přitom nemusíte kupovat, vše si můžete na místě půjčit. A když vám horolezectví začne vonět, pak teprve vyražte na nákupy!

autoři: Eva Bucharová , Světlana Pavlátová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.