Dýně hokaido je nejen chutná. Dá se z ní připravit i omlazující elixír

31. srpen 2020

Dýně hokaido má nádhernou barvu a sytou, nasládlou chuť. V české kuchyni už zdomácněla, navíc je ale i zdrojem mnoha zdraví prospěšných látek.

Tenhle druh dýně nemusíte loupat, protože slupka lehce změkne. Pomáhá při čištění organismu, při poruchách funkce žaludku, celkově regeneruje buňky a pomáhá i při revmatismu nebo dně.

Čerstvě vylisovaná šťáva z dýně je úžasně hojivým prostředkem na ekzémy, lupénku, kopřivku, akné. Stačí ji denně nanést na ložiska a nechat zaschnout. Pak kůži namažete mandlovým olejem.

Dužina dýně je bohatá na minerály, jako je hořčík draslík nebo železo, obsahuje bílkoviny, kvalitní nenasycené mastné kyseliny i omlazující kyselinu nukleovou.

Tahle zelenina díky komplexu cenných látek výrazně zpomaluje stárnutí organismu. Po vypití omlazujícího nápoje se budete cítit skvěle. Jak na to?

Potřebujete 2 dl šťávy z dýně, 2 dl šťávy z červené řepy, 1 dl šťávy z mrkve.  Přísady smíchejte a hotový koktejl popíjejte po douškách po dobu 6–8 týdnů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová