Broskve nepřipomínají svým tvarem srdce náhodou – obsahují totiž minerály důležité pro jeho chod

14. září 2021

Jako první začali broskve pěstovat Číňané. Španělé je převezli do Ameriky a odtamtud už putovaly do celého světa, tedy i k nám. A to je dobře, protože jsou lahodné a navíc zdravé.

V broskvích je spousta vitamínů, také hořčíku, draslíku a samozřejmě vlákniny. Jsou ideální pro správný chod našeho srdce, které čerpá energii z mastných kyselin a sacharidů. I díky tomu, že obsahují nejméně tuků ze všech druhů ovoce a mají i nejnižší obsah sodíku (1 mg/100 g), pomáhají v prevenci hypertenze a podporují srdeční činnost.

Jestli máte problémy se srdíčkem, baštěte broskve klidně denně. Sametová kůže broskví může u citlivých lidí vyvolat alergickou reakci. Pomoc je ale snadná – stačí je oloupat.

V broskvích je také dost vitamínu C, B, antioxidantů a karotenu – dodají vaší pokožce svěžest, odolnost a zdravou barvu kůže, krásně pokožku zvláční a vypnou.

My vám teď prozradíme jednoduchý recept na broskvovou pleťovou masku. Jak na to? Broskev oloupejte, vyndejte pecku a vidličkou rozmačkejte najemno. Důkladně si umyjte obličej a naneste masku, nechte působit 15 minut a pak masku smyjte vlažnou vodou. No, a podívejte se do zrcadla… To koukáte!

Spustit audio

Související