Anglická snídaně
Suroviny: chléb, česnek, vejce, tvrdý sýr, olej.
Postup: Uděláme si topinku, potřeme česnekem a navrch položíme volské oko do kterého můžeme dát plátek tvrdého sýra.
Bonus1
Asi tři hrsti jader vlašských ořechů ( rozdrtíme je), 200g nivy, 100g másla, 3 tavené sýry, půl hlavičky nastrouhaného česneku.
To vše utřeme a namažeme na topinky.
Bonus2
Topinky Arnošta z Pardubic
Z krajíce chleba vykrojíte střídu, takže vám zůstane pouze kulatá kůrka sama o sobě. Dejte jí na rozpálený olej a dovnitř rozklepněte vajíčko. Žloutek trochu porušte, aby se roztekl a nechte ho ztuhnout. Vejce vytvoří jakési dno v kůrce. Mezitím pomažte střídu játrovou paštikou, osolte a na ztuhlé vejce přiklopte střídu paštikou dolů. Přimáčkněte. Mezerou mezi kůrkou a střídkou vyteče zbytek vajíčka. Opatrně obraťte a opečte z druhé strany. Hotové topinky ozdobte kečupem a hořčicí.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.