11. březen: děsivé zemětřesení a hlas Barta Simpsona

11. březen 2018
dejdar_01_kopie_170828-120007_kro.jpg

Dnes je neděle 11. března. Svátek má Anděla a pozor – je také Evropský den mozku! Tak to svému orgánu, který je mimochodem tím nejméně probádaným v lidském těle, nepokazte.

My Češi jsme trochu specialisté na nadávky a skuhrání na to, jak se špatně máme. Budiž. Vadí nám třeba i to, že nemáme moře. Jenže ono to moře s sebou někde nese i obrovskou zkázu.

  1. březen se do světové historie zapsal asi nejsilnějším zemětřesením v Japonsku. Země se před 7 lety třásla silou 8,9 stupňů Richterovy stupnice.

Tím to bohužel neskončilo. Některé části ostrova se propadly až o metr. Přišlo obrovské tsunami o výšce až 8 metrů. Smrtící vlna si prorazila cestu až 15 kilometrů do vnitrozemí a cestou smetla celá města. Nevydržela ani jaderná elektrárna Fukušima. Když to jeden poslouchá, je rád, že bydlí, kde bydlí.

Ale veseleji. Tipnete si neúspěšnější světový kreslený seriál? Ano, jsou to Simpsonovi. A právě hlas Barta obstarává u nás doma skvělým způsobem dnešní oslavenec – Martin Dejdar. Skvělý herec, ale i moderátor a člen populární Ypsilonky. Tak všechno nejlepší a hodně skvělých rolí!