Žatecký Chrám chmele a piva

28. srpen 2013

Jsou návštěvníci pesimisté, kteří říkají, že za den se stejně nic uvidět nedá. Pak jsou optimisté, kterým den stačí. Slávka Brádlová u ředitele žateckého Chrámu chmele a piva Jaroslava Špičky zjišťovala, jak je to právě v Žatci.

„Jeden den stačí, abychom si prohlídli Chrám chmele a piva, prohlídli Chmelařské muzeum i celé krásné město Žatec a ochutnali pivečko...“ ujišťuje Jaroslav Špička.

V Chrámu chmele a piva návštěvníci uvidí spoustu atrakcí – jednou z nich je labyrint, vybudovaný ze starého chmelařského skladu, který je tvořený chmelovými žoky, další chmelový orloj nebo minipivovar, který vaří vlastní pivo.

Nic vám nebrání strávit v Žatci víc dní a navštívit kromě Chmelařského muzea a Chrámu chmele a piva taky zdejší Regionální muzeum - zrovna 7. března tu zahajují výstavu Kraslice na cibulovém loži, a pak od 25. do 29.března tu bude bohaté velikonoční jarmaření.

Samozřejmě také můžete najít v okolí i další turistické cíle. Informační centrum vám bude dobrým rádcem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová