Výrobou šperků proti depresi? To je ta nejlepší cesta, ukazuje Anna Mikešová

6. únor 2014

Malířka skla a absolventka kamenickošenovské sklářské průmyslovky Anna Mikešová byla bez práce, a tak začala bojovat proti nudě a depresím výrobou šperků. Dnes za ně má několik ocenění a lidem předvádí, jak je vyrobit jednou z méně obvyklých technik.

Anna stála i u zrodu tvůrčí skupiny s názvem Na tělo, kde jsou další čtyři šperkařky. Nepracuje ale někde v tichu a klidu ateliéru, svůj um předvádí veřejnosti v Lindavě na Českolipsku.

I když je pro Annu Mikešovou výroba šperků doslova vášní, plánuje návrat i k profesi, kterou vystudovala - k malování skla. Připravuje se na příští rok, kdy chce začít s malováním velkoformátových obrazů zatavených mezi dvě skleněné tabule.

S Annou Mikešovou si o její práci povídal redaktor Českého rozhlasu Sever Tomáš Mařas. Poslouchejte…

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.