Výrobce izolací do aut se z Žatce přesune do Kadaně
25. červenec 2024 09:08
Rozšíření výrobní haly v Kadani na Chomutovsku pro budoucí provoz firmy HP Peltzer ze Žatce nepotřebuje další povolování z hlediska vlivu na životní prostředí. Vyplývá to z rozhodnutí krajského úřadu ve zjišťovacím řízení.
Opatření na snížení dopadu nového provozu na životní prostředí budou vyžadována v následném procesu integrovaného povolení.
V Žatci si obyvatelé ze sousedství továrny dlouhodobě stěžují na zápach a hluk. V jednom z objektů firma podniká bez stavebního povolení. Za různé přestupky platil výrobce několikrát sankce.
V kadaňské průmyslové zóně bude provoz ve větší vzdálenosti od prvních domů. Přestěhovat se tam chce firma do konce příštího roku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ekonom Skořepa: Mzdy by mohly růst rychleji, prostor na to je. České výplaty jsou extrémně nízké
-
V Česku přibylo dětí odebraných úřady z jejich rodin. Chybí jasná kritéria i specializované sociální služby
-
Sněžná děla slouží ve Švýcarsku jako nástroj v boji proti lesním požárům
-
Výhra na Letné! Sparta porazila Teplice 4:1