Vyhazovat česnekové výhonky s květy je škoda. Je to vynikající a zdravá lahůdka

19. červen 2022

Když začíná kvést česnek, většina pěstitelů má plné ruce s vyštipováním, aby úplně nevykvetl. Vyštípané květenství by ale byla škoda vyhazovat.

Květenství tvoří malá pacibulka a zelený výhonek. Obojí můžete zpracovat v kuchyni, podobně jako třeba mladé fazolky.

Křehké výhonky mají jemnou, lehce česnekovou, nasládlou chuť. Výhonky nakrájejte na asi pěticentimetrové kousky, propláchněte a povařte dvě minutky, to stačí, aby neztratily svou chuť. Pak je můžete zamrazit anebo naložit jako okurky.

Jestli máte rádi jídla z čínské kuchyně, tak tam se povařené výhonky hodí náramně. Nahradí třeba bambusové výhonky. Výborné jsou česnekové výhonky opečené se slaninou nebo jako příloha k masu, popř. do salátů.

Pacibulky zpracujte do pasty. Rozemelte je nebo rozmixujte, osolte, přidejte lžíci oleje, napěchujte do skleniček a uchovejte v lednici.

Pastou můžete ochutit polévku, bramboráky nebo jí potírat maso při grilování.

autor: Eva Bucharová | zdroj: Zápisník pana Cuketky
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová