Vratislavické automuzeum představuje veterány. Hvězdou mezi nimi je traktor Porsche

19. květen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Traktor Porsche

Po roční pauze se do areálu vratislavického pivovaru vrátili auto a moto veteráni. Nová expozice je věnována především automobilům s motorem vzadu, ale k vidění jsou zde i dva speciální traktory.

Jeden traktorů z nich pochází z automobilky Porsche a druhý z mladoboleslavské škodovky. Podle spoluzakladatele Automuzea v rodišti Ferdinanda Porsche Zbyňka Najmana jde o jediný dochovaný prototyp.

Sám řídil prakticky všechny exponáty, které jsou v muzeu k vidění. Namátkou traktory, fiaty, škodovky, WV, Porsche atd.

„S každým veteránem to je něco jiného, každý chce něco svého. Asi nejzajímavější byl traktor Porsche. To člověk moc nezná, takže než jsme našli ty správné rychlosti, to nám dalo,“ říká Najman.

Sám se věnuje také renovaci veteránů. Jeho snem je dokončit renovaci předválečného favorit v kabrio verzi.

Pokochat se krásou starých vozidel můžete i vy – otevřeno je každou neděli od 10 do 16 hodin. Více informací najdete na webových stránkách Automuzea.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...