Vítězem soutěže Dobráci roku na severu Čech jsou hasiči ze Smržovky

10. červen 2016
Dobráci roku

Soutěž sborů dobrovolných hasičů Dobráci roku zná na severu Čech svého vítěze. Nejvíc platných SMS hlasů zaslali posluchači Českého rozhlasu Sever sboru dobrovolných hasičů ze Smržovky, celkem to bylo 1448 textových zpráv. Ve Smržovce si tak na konci prázdnin užijí oslavu pro celou obec plnou piva, grilovaného masa a hudebních vystoupení. Vítězové severočeského regionálního kola se navíc zúčastní národního finále, které se uskuteční 25. června v Nymburce.

Druhým sborem v hlasování byl SDH z Jindřichovic pod Smrkem (1282 hlasů), na třetím místě skončili hasiči z Příchovic (1087 hlasů). Kompletní výsledky najdete zde výsledky soutěže.

Soutěž Dobráci roku probíhala od září 2015 do května 2016. Náš štáb navštívil celkem 40 sborů dobrovolných hasičů, které byly vylosované v živém vysílání ze všech přihlášených.

Medailonky vítězných sborů
1.SDH Smržovka
2.SDH Jindřichovice pod Smrkem
3.SDH Příchovice

Regionální vítěz získává show v hodnotě 100 tisíc korun (živá hudba, ozvučení, moderátor, 100 kg grilovaného vepřového masa, 750 litrů piva včetně zařízení výčepu a jeho obsluhy).

Druhý sbor v pořadí získává poukázku na odběr 10 ks sudů piva a poukázku na odběr 30 kg syrového vepřového masa.

Třetí sbor v pořadí získává poukázku na odběr 5 ks sudů piva a poukázku na odběr 20 kg syrového vepřového masa.

Pravidla soutěže „Dobráci roku 2015/2016 Českého rozhlasu Sever“ najdete zde.

GRATULUJEME!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.