Vítězem soutěže Dobráci roku na severu Čech jsou hasiči ze Smržovky

10. červen 2016

Soutěž sborů dobrovolných hasičů Dobráci roku zná na severu Čech svého vítěze. Nejvíc platných SMS hlasů zaslali posluchači Českého rozhlasu Sever sboru dobrovolných hasičů ze Smržovky, celkem to bylo 1448 textových zpráv. Ve Smržovce si tak na konci prázdnin užijí oslavu pro celou obec plnou piva, grilovaného masa a hudebních vystoupení. Vítězové severočeského regionálního kola se navíc zúčastní národního finále, které se uskuteční 25. června v Nymburce.

Druhým sborem v hlasování byl SDH z Jindřichovic pod Smrkem (1282 hlasů), na třetím místě skončili hasiči z Příchovic (1087 hlasů). Kompletní výsledky najdete zde výsledky soutěže.

Soutěž Dobráci roku probíhala od září 2015 do května 2016. Náš štáb navštívil celkem 40 sborů dobrovolných hasičů, které byly vylosované v živém vysílání ze všech přihlášených.

Medailonky vítězných sborů
1.SDH Smržovka
2.SDH Jindřichovice pod Smrkem
3.SDH Příchovice

Regionální vítěz získává show v hodnotě 100 tisíc korun (živá hudba, ozvučení, moderátor, 100 kg grilovaného vepřového masa, 750 litrů piva včetně zařízení výčepu a jeho obsluhy).

Druhý sbor v pořadí získává poukázku na odběr 10 ks sudů piva a poukázku na odběr 30 kg syrového vepřového masa.

Třetí sbor v pořadí získává poukázku na odběr 5 ks sudů piva a poukázku na odběr 20 kg syrového vepřového masa.

Pravidla soutěže „Dobráci roku 2015/2016 Českého rozhlasu Sever“ najdete zde.

GRATULUJEME!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová