U nemocnice v Žatci vzniklo jedno ze tří nových odběrových míst pro testování na covid-19 v Ústeckém kraji
15. duben 2020 14:56
V Ústeckém kraji přibydou tento týden tři odběrová místa pro testování lidí na covid-19. Nově budou zdravotníci dělat odběry v Litoměřicích, v Rumburku a v Žatci.
„Celý chod odběrového místa zajišťuje žatecká nemocnice. Čekám, že nám kraj poskytne odběrové sady. Od zítřejších 10:00 budeme schopni odebírat těm, kteří jsou indikováni krajskou hygienickou stanicí a praktickými lékaři. To odběrné místo není určeno pro samoplátce,“ shrnuje Jindřich Zetek, ředitel žatecké městské nemocnice.
Odběrné místo vzniklo v dosud slepé Studentské ulici podél lesoparku. Ulička v aleji bude dočasně průjezdná.
Testovat budou dvě sestry z žatecké nemocnice, od 10:00 do 12:00, odpoledne pak od 16:00 do 18:00.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Urbanová: Novela lex Babiš by pomohla Agrofertu. S tím nemůže racionální legislativec souhlasit
-
V 92 letech zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra Josefa a Ctirada
-
Knihovna Václava Havla si zvolila novou dozorčí a správní radu. ‚Bez mého vědomí,‘ reaguje Havlová
-
Angličtinu by bylo ideální představit už předškolním dětem. Jazyky rozšiřují obzory, míní psycholingvistka